Vés al contingut (premeu Retorn)

Visitants

Professor convidat Institució Professor amfitrió Grup de recerca amfitrió Secció Període

Inf.

extra

Fabián Riquelme Csori Universidad de Valparaíso, Chile

Xavier Molinero Albareda

Teoria de Jocs Terrassa

06.01.2020-06.03.2020

András Lörincz Max Planck Institute for Mathematics in the Sciences - Leipzig Josep Alvarez GEOMVAP ETSEIB

 

17.02.2020-22.02.2020

 

Maarten Löffler Utrecht University Rodrigo Silveira CGA

FIB-FNB

29.01.2020-05.02.2020

Ignacio Cascudo IMDEA Software Institute, Madrid Carles Padro MAK ETSETB

20.01.2020-24.01.2020

Domingo Martínez Verdú Universidad de Murcia Mª Rosa Massa Esteve

 

GRHCT

 

ETSEIB

20.01.2020-22.01.2020

 

Laurence Um Université de Douala, Faculté Des Sciences

 Mª Isabel Garcia

SCL-EG

ETSEIB

16.12.2019-15.01.2020

Hugo Fernández-Sare Universidade Federal de Ruiz de Fora

Ramón Quintanilla

Análisis Aplicado

Terrassa

02.12.2019-12.12.2019

Chong-Qing Cheng Nanjing University Tere Martinez-Seara, Amadeu Delshams Sistemes Dinàmics ETSEIB 21.11.2019-24.11.2019
Manuel de León Rodríguez ICMAT, Madrid Narciso Román Roy GEOMVAP ETSETB 19.11.2019-22.11.2019
Manuel Laínz Valcárcel

ICMAT, Madrid

Narciso Román Roy GEOMVAP ETSETB

19.11.2019-22.11.2019

Mike Jeffrey Bristol University Pau Martín Sistemes Dinàmics ETSEIB

19.11.2019-22.11.2019

Alberto Márquez

Universidad de Sevilla

Rodrigo Silveira

CGA

FIB-FNB

18.11.2019-21.11.2019

Delia Garijo

Universidad de Sevilla

Rodrigo Silveira

CGA

FIB-FNB

18.11.2019-21.11.2019

Roberto Feola

Nantes University

Marcel Guardia

ERC Haminstab

ETSEIB

20.11.2019-27.11.2019

Juliana Fernandes Larrosa

Universidade Federal de Santa Maria

Tere Martinez-Seara, Carles Bonet

Sistemes Dinàmics

ETSEIB

11.11.2019-22.11.2019

Martin Ziegler

Freiburg University

Rafel Farré Cirera

 

FIB-FNB

11.11.2019-20.12.2019

René Schoof

Università di Roma - Tor Vergata

J.-C. Lario

Teoria de Nombres

FIB-FNB

24.11.2019-27.11.2019

Web
José María Tornero

Universidad de Sevilla

J. Guàrdia

Teoria de Nombres

Vilanova i la Geltrú

14.11.2019-17.11.2019

Web
Paul Truman Keele University

A. Rio

Teoria de Nombres

FIB-FNB

10.11.2019-14.11.2019

Web
Sergey Gonchenko

Lobachetvsky University of Nizhny Novgorod

Tomás Lázaro

Sistemes Dinàmics ETSEIB

03.11.2019-14.11.2019

Jaroslav Nesetril Charles University Prague Oriol Serra GAPCOMB ETSETB 4.11.2019-7.11.2019
Gerard Farré

 KTH Royal Institute of Technology

Marcel Guardia ERC Haminstab ETSEIB

 21.11.2019-30.11.2019

Qing Xiang

Unviersity of Delaware

Simeon Ball

GAPCOMB Baix Llobregat

23.11.2019-30.11.2019

Web Web
Hardy Chan ETH Zurich

Xavier Cabré

EDP ETSEIB

18.01.2020-26.01.2020

Dmitry Turaev Imperial College, London Tomás Lázaro Sistemes Dinàmics ETSEIB

28.10.2019-07.11.2019

Heinz Hanssmann Utrecht University Tere Martinez-Seara Sistemes Dinàmics ETSEIB

 28.10.2019-08.11.2019

Klim Safonov National Research University of Nizhny Novgorod Tomás Lázaro Sistemes Dinàmics ETSEIB

21.10.2019-31.10.2019

 

Alexey Kazakov National Research University of Nizhny Novgorod Tomás Lázaro Sistemes Dinàmics ETSEIB

21.10.2019-31.10.2019

Pascal Weil Laboratoire bordelais de recherche en informatique, Bordeaux Enric Ventura GAPCOMB Manresa 22.10.2019-26.10.2019

 

Yago Antolin Pichel

Universidad Autónoma de

Madrid

Enric Ventura GAPCOMP Manresa

04.10.2019-07.10.2019

Margarida Mendes-Lopes Instituto Superior Técnico, Lisboa Miguel Ángel Barja GEOMVAP ETSEIB

23.09.2019-28.09.2019

Manuel del Pino University of Bath, UK Xavier Cabré EDP ETSEIB

15.10.2019-18.10.2019

Chen Yuan Centrum Wiskunde & Informatica, Amsterdam Carles Padró MAK ETSETB

30.09.2019-19.10.2019

 

Hiber Djahida Université des Sciences et de la technologie d'Oran Mohamed -Boudiaf Maria Isabel Garcia Planas SCL-EG ETSEIB

18.09.2019-29.09.2019

 

Tobias Müller Universitat de Groningen Marc Noy GAPCOMB FIB-FNB

18.09.2019-20.09.2019

 

Yoshihiro Ueda University Kobe Ramon Quintanilla Análisis Aplicado Terrassa

17.09.2019-27.09.2019

 

Patricio Almirón Cuadros Universidad Complutense de Madrid Maria Alberich Carramiñana GEOMVAP ETSEIB

23.09.2019-27.09.2019

 

Web
Anton Alekseev

 

Université de Geneva Eva Miranda GEOMVAP EPSEB

25.09.2019-29.09.2019

 

Web

Volodya Roubtsov

 

LAREMA-Université d'Angers Eva Miranda i Anastasia Mateeva GEOMVAP EPSEB

18.09.2019-23.09.2019

 

Web

 

Emmy Murphy

University of Northeastern Eva Miranda GEOMVAP EPSEB

19.09.2019-29.09.2019

Web Web

Delia Garijo Universidad de Sevilla Rodrigo Silveira CGA FIB-FNB 23.09.2019-27.09.2019
Alberto Márquez Universidad de Sevilla Rodrigo Silveira CGA FIB-FNB 23.09.2019-27.09.2019
Oswaldo Larreal Universidad Técnica Manabí, Equador Tere Martinez-Seara Sistemes Dinàmics ETSEIB 03.09.2019-22.09.2019
José Aliste Prieto U. Andrés Bello, Chile Anna de Mier GAPCOMB FIB-FNB 02.09.2019-30.11.2019
Víctor Peña Universidad Nacional de Colombia Carles Padró MAK ETSETB 02.09.2019-30.11.2019
Amir Jafari Sharif University of Technology, Teheran, Iran Carles Padró MAK ETSETB 23.07.2019-26.07.2019
Shahram Khazaei Sharif University of Technology, Teheran, Iran Carles Padró MAK ETSETB 22.07.2019-26.07.2019
Alexander Zakharov Universitat Pais Basc Enric Ventura GAPCOMB Manresa 27.07.2019-31.07.2019
Peter Wong Bates University Enric Ventura GAPCOMB Manresa 24.07.2019-27.07.2019
Antonio Linero Bas Departamento de Matemáticas de la Universidad de Murcia Mª Rosa Massa Esteve Grup d'Història de la Ciència i de la Tècnica ETSEIB 16.07.2019-19.07.2019
Horacio G. Rotstein New Jersey Institute of Technology Toni Guillamon Sistemes Dinàmics EPSEB 11.07.2019-12.07.2019
Marian Gidea Yeshiva University Tere Martinez-Seara Sistemes Dinàmics ETSEIB 13.07.2019-18.07.2019 Web
Elena Arseneva Saint Petersburg University Rodrigo Silveira CGA FIB-FNB 15.07.2019-19.07.2019
María Ronco IMAFI, Universidad de Talca
Imma Gálvez GEOMVAP Besós 15.07.2019-26.07.2019
Andrew Peter Tonks University of Leicester Imma Gálvez GEOMVAP Besós 02.07.2019-29.07.2019
Andrew Peter Tonks University of Leicester Imma Gálvez GEOMVAP Besós 17.06.2019-27.06.2019
Lidia Stoppino Università di Pavia Miguel Ángel Barja GEOMVAP ETSEIB 22.09.2019-28.09.2019
Rita Pardini Università di Pisa Miguel Ángel Barja GEOMVAP ETSEIB 22.09.2019-28.09.2019
Jianlin Chen National Key Laboratory of Aerospace Flight Dynamics, Xi'an, Xina // UPC Josep Masdemont Sistemes Dinàmics ETSEIB 14.06.2019-26.07.2019
David Flores Peñaloza Universidad Nacional Autónoma de México Clemens Huemer DCCG Baix Llobregat 12.06.2019-29.06.2019
Pablo Pérez Lantero Universidad de Santiago de Chile Clemens Huemer DCCG Baix Llobregat 15.06.2019-06.07.2019
Victor Vilaça da Rocha BCAM - Basque Center for Applied Mathematics Marcel Guardia ERC Haminstab ETSEIB 16.07.2019-19.07.2019
Matteo Gallaone SISSA Stefano Pasquali ERC Haminstab ETSEIB 15.07.2019-19.07.2019
Lluís Vena University of Amsterdam Anna de Mier, Marc Noy GAPCOMB FIB-FNB 10.06.2019-03.07.2019
Andrew Goodall Charles University Anna de Mier, Marc Noy GAPCOMB FIB-FNB 09.06.2019-15.06.2019
Andrew Clarke Imperial College Amadeu Delshams Dynamical Systems ETSEIB 03.06.2019-06.06.2019
Jordi Delgado Rodriguez Universitat Porto Enric Ventura GAPCOMB Manresa 03.06.2019-08.09.2019
Vicente Muñoz Universidad de Málaga Eva Miranda GEOMVAP EPSEB 10.06.2019-15.06.2019
Ricardo Perez Marco Université de Paris 13 Eva Miranda GEOMVAP EPSEB 10.06.2019-15.06.2019
Jean Gutt Universitat Köln Eva Miranda GEOMVAP EPSEB 28.05.2019-03.06.2019
Francesco Cannas Aghedu Università de Calabria Eva Miranda GEOMVAP EPSEB 29.05.2019-31.07.2019
Qun Wang Universitat Augsburg Eva Miranda GEOMVAP EPSEB 24.05.2019-28.05.2019
Marco Mazzuchelli École Normale Superieure de Lyon Eva Miranda GEOMVAP EPSEB 22.05.2019-07.06.2019 Web
Ruy Fabila Monroy CINVESTAV Clemens Huemer DCCG FIB-FNB 01.06.2019-15.06.2019
Sandra Esperanza Melo Martínez Universidad Nacional de Colombia (sede Bogotá) Carles Serrat IEMAE EPSEB 14.06.2019-25.06.2019
Tomasz Blaszczynski Poznan University of Techonology Carles Serrat IEMAE EPSEB 13.05.2019-17.05.2019
Hildebrando Munhoz Rodrigues Universidade de São Paulo Joan Solà-Morales EDP ETSEIB 23.05.2019-13.06.2019
Adrien Perrel ENS Lyon Guillem Perarnau GAPCOMB ETSETB 06.05.2019-22.07.2019
Bartlomiej Bosek Jagiellonian University Oriol Serra GAPCOMB ETSETB 29.04.2019-05.06.2019
Joachim von Below Universités Lille nord de France José A. Lubary EDP FIB-FNB 07.06.2019-08.07.2019
Federico Berlai UPV/EHU Enric Ventura GAPCOMB Manresa 06.05.2019-10.05.2019
Albert Garreta Fontelles UPV/EHU Enric Ventura GAPCOMB Manresa 06.05.2019-10.05.2019
Jean-Michel Roquejoffre Université Paul Sabatier, Toulouse Xavier Cabré EDP ETSEIB 16.06.2019-21.06.2019
Matteo Cozzi University of Bath, UK Xavier Cabré EDP ETSEIB 05.06.2019-14.06.2019
Ioannis Mantas Universidad de Lugano Rodrigo Silveira CGA / DCCG FIB-FNB 06.05.2019-10.05.2019
Ferran Dachs Cadefau Martin-Luther-Universität Halle-Wittenberg Maria Alberich Carramiñana GEOMVAP ETSEIB 25.04.2019-30.04.2019 Web
Zhuangyi Liu University of MInnesota Ramón Quintanilla Análisis aplicado Terrassa 04.05.2019-11.05.2019
Nikolaos Karaliolios Imperial College of London Marcel Guardia Grup de Sistemes Dinàmics ETSEIB 10.04.2019-11.04.2019
Daniel Barrera Salazar Universidad de Santiago de Chile (USACH) Víctor Rotger Teoria de Nombres FIB-FNB 01.04.2019-31.07.2019
Mariano Santander Navarro Departamento de Física Teórica y IMUVa. Universidad de Valladolid Miguel Carlos Muñoz Lecanda GEOMVAP ETSETB 05.03.2019-07.03.2019
Erkan Narmanli Ecole Normale Superieure, Paris Oriol Serra GapComb ETSETB 05.03.2019-28.06.2019
Florian Mintert Imperial College London Joaquim Puig Dynamical Systems Group ETSEIB 07.05.2019-09.05.2019 Web
Delia Garijo Universidad de Sevilla Rodrigo Silveira CGA FIB-FNB 04.03.2019-08.03.2019
Alberto Márquez Universidad de Sevilla Rodrigo Silveira CGA FIB-FNB 04.03.2019-08.03.2019
Ferran Dachs Cadefau Martin-Luther-Universität Halle-Wittenberg Maria Alberich Carramiñana GEOMVAP ETSEIB 01.03.2019-15.03.2019 Web
Bernard Dacorogna EPFL (Lausanne) Gyula Csato EDP ETSEIB 02.04.2019-05.04.2019
Jianlu Zhang University of Toronto Marcel Guardia ETSEIB 22.04.2019-09.05.2019
Yannick Sire John Hopkins University Xavier Cabré EDP ETSEIB 16.06.2019-28.06.2019
Roberto Feola Université de Nantes Filippo Giuliani ERC Haminstab ETSEIB 18.02.2019-21.02.2019
Dimitrios Thilikos LIRMM-CNRS Juanjo Rué, Marc Noy GAPCOMB FIB-FNB 25.02.2019-08.03.2019 Web
Clément Requilé TU Wien Juanjo Rué, Marc Noy GAPCOMB FIB-FNB 18.02.2019-22.02.2019 Web
Mohan Prabu British University Vietnam Susana-C. López COMGRAF Baix Llobregat 28.01.2019-31.01.2019
William S. Zwicker Union College of Schenectady, NY Josep Freixas GRTJ Manresa 23.01.2019-06.02.2019
Otávio Marçal Leandro Gomide Marcel Guardia ETSEIB 11.02.2019-26.02.2019
Eric Urban Columbia University Victor Rotger Teoria de Nombres FIB-FNB 10.01.2019-31.07.2019
Patricio Almirón Cuadros Universidad Complutense de Madrid Maria Alberich Carramiñana GEOMVAP ETSEIB 21.01.2019-25.01.2019 Web
Vinayak Vatsal University of British Columbia Victor Rotger Teoria de nombres FIB-FNB 20.01.2019-20.04.2019
Alfredo García Olaverri Universidad de Zaragoza Mercè Mora DCCG FIB-FNB 21.01.2019-25.01.2019
Gregorio Hernández Peñalver Universidad Politécnica de Madrid Mercè Mora DCCG FIB-FNB 21.01.2019-25.01.2019
Javier Tejel Altarriba Universidad de Zaragoza Mercè Mora DCCG FIB-FNB 21.01.2019-25.01.2019
Juan Jose Morales Ruiz UPM Chara Pantazi, Tomas Lazaro Sistemes dinamics EPSEB 13.01.2019-19.01.2019
Alice Joffard ENS Lyon, France Oriol Serra GapComb ETSETB 14.01.2019-14.06.2019
Piotr Zgliczynski Jagiellonian University, Krakow, Poland Amadeu Delshams Dynamical Systems EPSEB 27.01.2019-30.01.2019 Web
Sergey Gonchenko Lobachevsky State University of Nizhny Novgorod Tomás Lázaro, Amadeu Delshams Dynamical Systems ETSEIB 10.01.2019-19.01.2019
Chen Gao Northwestern Polytechnical University Josep Masdemont EGSA ETSEIB 03.12.2018-03.12.2020
Marcello Lucia CUNY New York Xavier Cabré EDP ETSEIB 13.02.2019-23.02.2019
Stefano Vita University of Bologna Xavier Cabré EDP ETSEIB 28.01.2019-03.05.2019
Michela Procesi Università Roma Tre Marcel Guardia ERC Haminstab ETSEIB 21.01.2019-24.01.2019
Santiago Capriotti Universidad Nacional del Sur / INMABB, CONICET Narciso Román Roy GEOMVAP ETSETB 15.12.2018-20.12.2018
Alberto Espuny University of Birmingham Juanjo Rué GAPCOMB ETSETB 17.12.2018-20.12.2018 Web
Sergey Dovgal LIPN - Paris Nord Juanjo Rué, Marc Noy GAPCOMB FIB-FNB 10.12.2018-14.12.2018 Web
Stefano Pasquali BGSMath - CRM Marcel Guardia ETSEIB 01.12.2018-30.11.2019
Piotr Zgliczynski Jagiellonian University, Krakow, Poland Amadeu Delshams Dynamical Systems i GEOMVAP EPSEB 19.11.2018-21.11.2018
Alejandra Martinez Moraian Universidad de Alcalá de Henares Carlos Seara DCCG FIB-FNB 31.10.2018-15.11.2018
Alain Miranville Universidad de Poitiers Ramón Quintanilla GRAA Terrassa 25.11.2018-01.12.2018
Ernesto Álvarez González Universidad Complutense de Madrid Marta Casanellas GEOMVAP ETSEIB 29.10.2018-02.11.2018
Enrico Carlini
Politecnico de Torino Marta Casanellas GEOMVAP ETSEIB 28.11.2018-01.12.2018
Matthias Kurzke University of Nottingham Xavier Cabré EDP ETSEIB 16.12.2018-21.12.2018
Joe Ryan The University of Newcastle, Australia Miquel Àngel Fiol COMGRAPH ETSETB 22.10.2018-18.11.2018
David Orden Martín Universidad de Alcalá de Henares Carlos Seara Discrete, Combinatorial and Computational Geometry FIB-FNB 29.10.2018-02.11.2018
Leonidas Palios University of Ioannina (Grecia) Carlos Seara Discrete, Combinatorial and Computational Geometry FIB-FNB 06.11.2018-09.11.2018
Maarten Löffler Utrecht University Rodrigo Silveira DCCG FIB-FNB 07.11.2018-14.11.2018
Natalia Rodríguez Universidad de Buenos Aires Rodrigo Silveira DCCG FIB-FNB 19.11.2018-23.11.2018
Shagnik Das Freie Universität Berlin- BMS Berlin Marc Noy, Juanjo Rué, Oriol Serra GAPCOMB FIB-FNB 29.10.2018-02.11.2018 Web
Patricio Almirón Cuadros Universidad Complutense de Madrid Maria Alberich Carramiñana GEOMVAP ETSEIB 15.10.2018-16.10.2018 Web
Dan Halperin Tel-Aviv University Rodrigo Silveira DCCG / CGA FIB-FNB 02.10.2018-31.10.2018
Svetlana Poznanovic Clemson University, SC, USA Anna de Mier GAPCOMB FIB-FNB 08.10.2018-19.10.2018
Manuel de León Rodriguez ICMAT Narciso Román Roy GeomVap (DGDSA) ETSETB 02.10.2018-07.10.2018
Santiago Cárdenas Martin Universidad de Málaga Rafel Farré FIB-FNB 01.10.2019-03.11.2019
Najibeh Shahbaznejad Mohaghegh Ardabili University Ignacio M. Pelayo COMBGRAPH ETSEIB 20.09.2018-20.03.2019
Fatemeh Sohrabi Mohaghegh Ardabili University Josep Alvarez Montaner Geomvap ETSEIB 20.09.2018-20.03.2019
Karla García Alcántara UNAM Carlos Seara DCCG FIB-FNB 17.09.2018-23.01.2019
Leandro Salomone

National University of La Plata

Narciso Román Roy

GEOMVAP (DGDSA) ETSETB

18.09.2018-12.12.2018

Valentina Pepe

Sapienza Università di Roma

Simeon Ball

GAPCOMB Baix Llobregat

02.09.2018-08.09.2018

Ferran Dachs Cadefau

Martin-Luther-Universität Halle-Wittenberg

Maria Alberich Carramiñana

GEOMVAP ETSEIB

03.09.2018-14.09.2018

Web
Joaquín Tey Carrera

Universidad Autónoma de México

Carlos Seara

DCCG FIB-FNB

09.09.2018-15.09.2018

 

Instituto de Ciencias Matemáticas