Vés al contingut (premeu Retorn)

Visitants/Vinculats

Professor convidat Institució Relació amb la UPC Professor amfitrió Grup de recerca amfitrió Secció Període

Magdalena Lemanska

 

Gdansk University of Technology (Polònia)

Mercè Mora

DCCG

FIB-FNB

07.12.2022 -

11.12.2022

Sagar Sawant

 

ITT Madras

Anna de Mier

GAPCOMB

FIB-FNB

21.11.2022 -

24.11.2022

Javier de Lucas Asaujo

University of Warsaw

Narciso Román Roy

GEOMVAP

ETSETB

16.11.2022 -

22.11.2022

Makrina Agaoglou ICMAT Jezabel Curbelo

Sistemes Dinàmics

ETSEIB

15.11.2022 -

16.11.2022

Elena Ochoa

Universidad de Bio-Bio (Xile) Ramon Quintanilla

GRAA

Terrassa

05.11.2022 -

18.02.2023

Luis Núñez-Betancourt

CIMAT (Mèxic)

Josep Alvarez

GEOMVAP

ETSEIB

19.10.2022 -

15.01.2023

Roser Homs Pons Centre de Recerca Matemàtica (CRM) Marta Casanellas GEOMAP ETSEIB

01.10.2022 -

30.09.2025

Aida Abiad Eindhoven University of Technology (Països Baixos) Ángeles Carmona MAPTHE Besós

17.10.2022 -

21.10.2022

Álvaro Samperio Universidad de Valladolid Ángeles Carmona MAPTHE Besós

16.10.2022 -

28/10/2022

Luis Núñez Betancourt CIMAT (Mèxic) Josep Álvarez GEOMVAP ETSEIB

19.10.2022 -

15.01.2023

Juan Luis Vázquez Suárez Universidad Auntónoma de Madrid Xavier Cabré EDP ETSEIB

13.10.2022 -

19.10.2022

Renato Calleja Universidad Nacional Autónoma de México Gemma Huguet Sistemes Dinàmics ETSEIB

10.10.2022 -

10.12.2022

José Aliste Prieto Universidad Andrés Bello
(Chile)
Anna de Mier GAPCOMB FIB-FNB

03.11.2022 -

10.12.2022

Manuel de León Rodríguez ICMAT Narciso Román Roy GEOMVAP ETSETB

17.10.2022 -

21.10.2022

Pablo Pérez Lantero Universidad de Santiago de Chile Clemens Huemer DCCG Baix Llobregat

28.10.2022 -

13.11.2022

Rita Zuazua Vega Universitad Nacional Autónoma de México

 

Mercè Mora DCCG FIB-FNB

18.10.2022 -

21.10.2022

 

Efrosinija Karatetskaia

National Research University Higher School of Economics

(Rússia)

José Tomás Lázaro Ochoa Sistemes Dinàmics ETSEIB

01.10.2022-

31.10.2022

 

Alexey Kazakov National Research University Higher School of Economics (Rússia) José Tomás Lázaro Ochoa Sistemes Dinàmics ETSEIB

01.10.2022-

31.10.2022

 

Jason Mireless James Florida Atlantic University Tere Martinez-Seara Sistemes Dinàmics

 

ETSEIB

04.10.2022-

15.10.2022

Alfonso Sorrentino Università di Roma Tor Vergata Tere Martinez-Seara

Sistemes Dinàmics

ETSEIB 03.10.2022-06.10.2022
Michael Drmota TU Wien (Viena) Marc Noy, Juanjo Rué GAPCOMB FIB-FNB 23.11.2022-03.12.2022
Joaquín Tey Carrera Universidad Autónoma Metropolitana Iztapalapa (México) Mercè Mora DCG FIB-FNB 27.09.2022-07.10.2022
Fabián Riquelme Csori Universidad de Valparaíso (Chile) Xavier Molinero Albareda Teoria de Jocs Besós 19.09.2022-03.10.2022
Pablo Roldán Yeshiva University (NY) Amadeu Delshams Sistemes Dinàmics ETSEIB 23.09.2022-18.10.2022
Bartosz Zawora University of Warsaw Narciso Román Roy GEOMVAP ETSETB 09.09.2022-16.09.2022
José Maria Alonso Mejide Universidad de Santiago de Compostela Ma Albina Puente del Campo Teoria de Jocs Manresa 18.09.2022-21.09.2021
Alberto Márquez Universidad de Sevilla Rodrigo Silveira CGA FIB-FNB 05.09.2022-07.09.2022
Delia Garijo Universidad de Sevilla Rodrigo Silveira CGA FIB-FNB 05.09.2022-09.09.2022
Marcin Bujko University of Warmia and Mazury in Olsztyn (Polònia) Carles Serrat CEMAE EPSEB 02.09.2022-24.09.2022
Slawomir Cellmer University of Warmia and Mazury in Olsztyn (Polònia) Carles Serrat CEMAE EPSEB 02.09.2022-24.09.2022
Joanna A. Pawlowicz University of Warmia and Mazury in Olsztyn (Polònia) Carles Serrat CEMAE EPSEB 02.09.2022-24.09.2022
Aldona Skotnicka-Siepsiak University of Warmia and Mazury in Olsztyn (Polònia) Carles Serrat CEMAE EPSEB 02.09.2022-24.09.2022
María Luz Puertas Universidad de Almería Rodrigo Silveira CGA FIB-FNB 11.07.2022-15.07.2022
Javier Tejel Universidad de Zaragoza Rodrigo Silveira CGA FIB-FNB 11.07.2022-14.07.2022
David Orden Universidad de Alcalá Rodrigo Silveira CGA FIB-FNB 11.07.2022-14.07.2022
Delia Garijo Universidad de Sevilla Rodrigo Silveira CGA FIB-FNB 11.07.2022-14.07.2022
Chongchun Zeng
Georgia Tech Tere Martinez-Seara Sistemes Dinàmics ETSEIB 11.07.2022-13.07.2022
Jay 

Mireles-James

Florida Atlantic University Tere Martinez-Seara Sistemes Dinàmics ETSEIB 11.07.2022-15.07.2022
Marian Gidea Yeshiva University Tere Martinez-Seara Sistemes Dinàmics ETSEIB 11.07.2022-14.07.2022
Vassili Gelfreich University of Warwick Tomás Lázaro, Juan Ramon Pacha Sistemes Dinàmics ETSEIB 10.07.2022-17.07.2022
Christian Tutivén Gálvez Escuela Superior Politécnica del Litoral Yolanda Vidal CoDAlab Besós 11.07.2022-15.09.2022
Marco Castrillón López Universidad Complutense de Madrid Narciso Román Roy GEOMVAP ETSETB 30.06.2022-05.07.2022
Daniel Gil Muñoz Charles University (Praga) Anna Rio Teoria de Nombres FIB-FNB 04.07.2022-06.07.2022
David Orden Universidad de Alcalá Clemens Huemer DCCG Baix Llobregat 13.06.2022-17.06.2022
Andrés Jiménez Losada Universidad de Sevilla Ma Albina Puente Teoria de Jocs Manresa 26.06.2022-28.06.2022
Enzo Maria Merlino Universita di Bologna Xavier Cabré EDPs ETSEIB 29.06.2022-30.07.2022
Martin Weimann Université de Polynésie Française Maria Alberich i Jordi Guàrdia TN i GEOMVAP ETSEIB 12.06.2022-18.06.2022
David Flores Universidad Nacional Autónoma de México Clemens Huemer DCCG Baix Llobregat 12.06.2022-26.06.2022
Mélanie Ferrier ENSTA Paris, Institut Polytechnique de Paris Xavier Molinero Albareda Teoria de Jocs

 

Terrassa 23.05.2022-02.09.2022
Alberto Pérez-Cervera Universidad Complutense de Madrid Gemma Huguet

 

Sistemes Dinàmics

ETSEIB 24.05.2022-26.05.2022

Koratti Chengalryan 

Sivakumar

Indian Institute of Technology Madras (India)

Andrés M. Encinas

MAPTHE Besós 30.05.2022-30.06.2022
Emmanuele 

Rodaro

Politecnico di Milano

Enric Ventura

GAPCOMB Manresa 02.06.2022-08.06.2022
Andre Carvalho

Porto University

Enric Ventura GAPCOMB Manresa 02.06.2022-08.06.2022
Alan Logan St Andrews Enric Ventura GAPCOMB Manresa 02.06.2022-05.06.2022

Armin Weis

Universitat Stuttgart Enric Ventura GAPCOMB Manresa 01.06.2022-05.06.2022

Pascal Weil

LaBRI, U. Bordeaux Enric Ventura GAPCOMB Manresa 23.05.2022-

29.05.2022

Ariles Remaki SPHERE Université Paris Diderot Paris Maria Rosa Massa Esteve GRHCT ETSEIB 23..05.2022-

27.05.2022

Rita Zuazua Universidad Nacional Autónoma de México Mercè Mora DCG FIB-FNB 23.05.2022-27.05.2022
Frank Staals Utrecht University Rodrigo Silveira CGA FIB-FNB

30.05.2022-03.06.2022

Guillermo Esteban Universidad de Alcalá Rodrigo Silveira CGA FIB-FNB 30.05.2022-03.06.2022
Irene de Parada Utrecht University Rodrigo Silveira CGA FIB-FNB 17.05.2022-20.05.2022
Fabian Klute Utrecht University Rodrigo Silveira CGA FIB-FNB 17.05.2022-20.05.2022
Sarita De Berg Utrecht University Rodrigo Silveira CGA FIB-FNB 30.05.2022-03.06.2022
Manuel De León Rodríguez ICMAT Narciso Román Roy GEOMVAP ETSETB 10.05.2022-13.05.2022
Pietro Baldi Università di Napoli Federico II Marcel Guardia

 

HamInstab ETSEIB

 

23.05.2022-27.05.2022
Emanuele Haus Università degli studi Roma Tre Marcel Guardia HamInstab ETSEIB 23.05.2022-25.05.2022
Filippo Giuliani Politecnico Milano Marcel Guardia HamInstab ETSEIB 23.05.2022-27.05.2022
Daniel Barrera Salazar Universidad de Santiago de Chile Santiago Molina

 

Teoria de Nombres FIB-FNB

 

15.05.2022-27.05.2022
Josnei Novacoski Federal University of São Carlos

Jordi Guàrdia

 

Teoria de Nombres

Vilanova i la Geltrú

16.05.2022-20.05.2022
Mallika Roy Chennai Mathematical Institute

Marc Noy,

Enric Ventura

GAPCOMB FIB-FNB 25.04.2022-29.07.2022
Silvia Daun Universität zu Köln
Gemma Huguet Sistemes Dinàmics ETSEIB 25.04.2022-18.07.2022
Sofiya Burova ENS Lyon Guillem Perarnau GAPCOMB Baix Llobregat 01.04.2022-31.07.2022
Francesco Natili University of Perugia Yolanda Vidal CoDAlab Besós 04.04.2022-01.06.2022
Alberto Larrauri Graz University of Technology Marc Noy GAPCOMB FIB-FNB 11.04.2022-10.06.2022
Christoph Spiegel Konrad-Suze Institute Berlin Marc Noy, Juanjo Rué GAPCOMB FIB-FNB 19.04.2022-22.04.2022
Hamilton Mauricio Ruiz Universidad del Cauca Oriol Serra, Juanjo Rué GAPCOMB ETSETB 04.04.2022-15.04.2022
Diego Ruiz Universidad del Cauca Juanjo Rue, Oriol Serra GAPCOMB ETSETB 04.04.2022-15.04.2022
Luis Miguel Delgado Universidad del Cauca Oriol Serra, Juanjo Rué GAPCOMB ETSETB 04.04.2022-15.04.2022
Carlos Alberto Trujillo Universidad del Cauca Oriol Serra, Juanjo Rué GAPCOMB ETSETB 04.04.2022-15.04.2022
Filippo Giuliani Politecnico di Milano Marcel Guàrdia HamInstab
ETSEIB 04.04.2022-08.04.2022
Dolores Lara Cuevas CINVESTAV Clemens Huemer DCG FIB-FNB 15.03.2022-14.03.2023
Arindam Biswas University of Copenhagen Oriol Serra GAPCOMB ETSETB 03.03.2022-17.03.2022
Sam Adriaensen Vrije Universiteit Bruxelles Simeon Ball GAPCOMB Baix Llobregat 03.04.2022-28.04.2022
Pedro Amao Cutipa Universidad Pontifica Católica de Peru Juanjo Rue, Marc Noy, Sebastià Xambó GAPCOMB FIB-FNB 01.03.2022-31.07.2022

 

Luan Mattos U. Campinas Tere Martinez-Seara Sistemes Dinàmics ETSEIB

02.03.2022-28.02.2023

Marco Linton University of Warwick Enric Ventura Capell GAPCOMB Manresa 07.03.2022-13.03.2022
Jessica Massetti Università Roma Tre
Marcel Guardia HamInstab  ETSEIB 04.04.2022-08.04.2022
Beatrice Langella SISSA, Itàlia Marcel Guardia HamInstab ETSEIB 16.05.2022-20.05.2022
Dario Bambusi Università degli studi di Milano
Marcel Guardia HamInstab ETSEIB 16.05.2022-20.05.2022
Dmitry Pelinovski McMaster Universtity, Canadà
Marcel Guardia HamInstab ETSEIB 25.04.2022-29.04.2022
Michah Sageev Technion, Israel Institute of Technology Enric Ventura Capell GAPCOMB Manresa 15.03.2022-30.03.2022

 

Alberto Espuny TU Ilmenau   Oriol Serra GAPCOMB ETSETB

14.02.2022-28.03.2022

Xiaomeng Wang Lanzhou University (China) Oriol Serra GAPCOMB ETSETB 04.10.2021-

29.07.2022

Hugo Fernández-Sare Universidade Federal de Juiz de Fora Ramón Quintanilla Análisis Aplicado Terrassa 15.03.2022-31.03.2022
Alain Miranville Université de Poitiers Ramón Quintanilla Anàlisi Aplicada Terrassa 17.04.2022-23.04.2022
Daniel Gil Muñoz Charles University of Prague Anna Rio Teoria de Nombres FIB-FNB 07.02.2022-09.02.2022
Aida Abiad Monge Eindhoven University of Technology (TU/e) Ángeles Carmona, Andrés Encinas, Ma. José Jiménez MAPTHE Besós 20.12.2021-22.12.2021
Juan Carlos Marrero González Universidad de La Laguna Narciso Román Roy GEOMVAP ETSETB 16.12.2021-19.12.2021
Edith Padrón Fernández Universidad de La Laguna Narciso Román Roy GEOMVAP ETSETB 16.12.2021-19.12.2021
Manuel de León Rodríguez ICMAT-CSIC Narciso Román Roy GEOMVAP ETSETB 14.12.2021-18.12.2021
Modesto Salgado Seco Universidad de Santiago de Compostela Narciso Román Roy GEOMVAP ETSETB

11.12.2021-19.12.2021

 

Juan Jose Morales Ruiz Universidad Politécnica de Madrid Chara Pantazi, Tomas Lazaro Sistemes Dinàmics EPSEB

08.12.2021-18.12.2021

Maarten Löffler Utrecht University Rodrigo Silveira CGA FIB-FNB 23.11.2021-02.12.2021
Javier Tejel Altarriba Universidad de Zaragoza Mercè Mora DCCG FIB-FNB 23.11.2021-26.11-2021
Santiago Barbieri Université Paris-Saclay Marcel Guardia

 

HamInstab ETSEIB 10.12.2021-15.12.2021
Santiago Ibañez Mesa Universidad de Oviedo

Tere Martinez-Seara, Imma Baldoma

Sistemes Dinàmics Besós 27.10.2021-29.10.2021

 

Dessi Marlia

 

National Institute of Aeronautics and Space of Indonesia (LAPAN) Manuel Hernández-Pajares UPC-IonSAT
ETSETB

14.10.2021-04.01.2022

Javier Tejel

 

Universidad de Zaragoza Carlos Seara DCCG FIB-FNB 25.10.2021-28.10.2021

David Orden

Universidad de Alcalá de Henares Carlos Seara DCCG FIB-FNB 25.10.2021-27.10.2021
Alejandra Martínez Universidad de Alcalá de Henares Carlos Seara DCCG FIB-FNB 25.10.2021-27.10.2021

 

José Maria Tornero IMAS - Universidad de Sevilla Jordi Guàrdia Teoria de Nombres FIB-FNB

15.11.2021-26.11.2021 

Patricio Almirón Cuadros

Universidad Complutense de Madrid

Maria Alberich Carramiñana GEOMVAP ETSEIB

15.10.2021-15.10.2021

Álvaro Samperio Valdivieso Universidad de Valladolid Ángeles Carmona i Ma. José Jiménez MAPTHE Besós

17.10.2021-31.10.2021

Carlos Alegría Galicia

Universidad de Roma Tre Carlos Seara DCCG FIB-FNB

08.11.2021-

14.11.2021

Pablo Pérez Lantero

Universidad de Santiago de Chile

Carlos Seara DCCG FIB-FNB

23.10.2021-

21.11.2021

Jordi Delgado Rodríguez Universidad del País Vasco Enric Ventura Capell GAPCOMB Manresa 01.10.2021-31.12.2021 
Maciej Capinski AGH University of Science and Technology (Cracòvia) Marcel Guardia ERC HamInstab ETSEIB

21.09.2021-23.09.2021 

Enea Riva Università di Milano Bicocca Miguel Ángel Barja Yáñez GEOMVAP ETSEIB

 

01.10.2021-31.10.2021

Michael Drmota Technical University Vienna Marc Noy GAPCOMB

FIB-FNB

13.09.2021-17.09.2021 
José Ramón Fernández Universidad de Vigo Ramón Quintanilla Anàlisi Aplicada Terrassa

20.09.2021-24.09.2021

Christoph Spiegel Zuse Institute Berlin Juanjo Rue GAPCOMB FIB-FNB

05.09.2021-11.09.2021 

Carlos Alegría Galicia Universidad Roma Tre Carlos Seara DCCG FIB-FNB

19.07.2021-24.07.2021

 

Maria Saumell Czech Technical University in Prague Rodrigo Silveira CGA FIB-FNB

19.07.2021-23.07.2021 

Luis Hernán Herrera Becerra Universidad de Santiago de Chile Carlos Seara DCCG FIB-FNB

14.05.2021-15.07.2021 

Fabián Riquelme Csori Universidad de Valparaíso (Chile) Xavier Molinero Albareda Teoria de Jocs Terrassa

01.03.2021-29.05.2021

Ricard Vilar Algueró Doctorant Simeon Ball GAPCOMB ETSETB

12.09.2020-31.08.2021

Maximiliam Wötzel Centre de Recerca Matemàtica (CRM) Personal vinculat Juanjo Rué GAPCOMB ETSETB 15.05.17-14.05.21
Juan Carlos Felipe Centre de Recerca Matemàtica (CRM) Personal vinculat Xavier Cabré EDP ETSEIB 01.05.17-30.04.21
Anastasia Matveeva Centre de Recerca Matemàtica (CRM) Personal vinculat Eva Miranda GEOMVAP EPSEB 01.10.18-31.12.21
Robert Cardona Centre de Recerca Matemàtica (CRM) Personal vinculat Eva Miranda GEOMVAP EPSEB 01.08.18-31.07.22
Iñigo Urtiaga Centre de Recerca Matemàtica (CRM) Personal vinculat Xavier Cabré EDP ETSEIB 01.09.19-31.08.23
Alberto Márquez Universidad de Sevilla Rodrigo Silveira CGA FIB-FNB 30.09.2020-02.10.2020
Delia Garijo Universidad de Sevilla Rodrigo Silveira CGA FIB-FNB

29.09.2020-02.10.2020

Sandra Esperanza Melo Universidad Nacional de Colombia (sede Bogotá) Carles Serrat IEMAE EPSEB 01.07.2020-14.07.2020
Patricio Almirón Cuadros Universidad Complutense de Madrid Maria Alberich Carramiñana GEOMVAP ETSEIB 09.03.2020-13.03.2020
Tong Zhang

East China Normal University

Miguel Angel Barja GEOMVAP ETSEIB

20.04.2020-26.04.2020

Sara Torelli Università di Pavia Miguel Angel Barja GEOMVAP EPSEB

20.04.2020-30.09.2020

Makoto Enokizono Tokyo University of Science Miguel Angel Barja GEOMVAP ETSEIB 02.03.2020-20.03.2020
Alain Miranville Université de Poitiers Ramon Quintanilla GRAA Terrassa

28.05.2020-02.06.2020

Mélanie Bondorevsky Universidad de Buenos Aires Eva Miranda GEOMVAP EPSEB

01.11.2020-31.01.2021

Jacques Féjoz Observatoire de Paris Eva Miranda, Amadeu Delshams SD/GEOMVAP EPSEB 27.09.2020-03.10.2020
Urs Frauenfelder Universitat d'Augsburg Eva Miranda GEOMVAP EPSEB 29.09.2020-03.10.2020
Marco Gualtieri Universitat de Toronto Eva Miranda GEOMVAP EPSEB 29.09.2020-04.10.2020
Geoffrey Scott Google R+D Eva Miranda GEOMVAP EPSEB 27.09.2020-03.10.2020
Marisa Fernández Universidad del País Vasco Eva Miranda GEOMVAP EPSEB 27.09.2020-03.10.2020