Adrià Rovira guanya un Marie Slowdoska Curie Action

L'investigador post-doctoral del grup d'Astronomia i Geomàtica (gAGE) ha guanyat un Marie Slowdoska Curie Action (MSCA).

Adrià Rovira va estudiar enginyeria aeronàutica a l'Escola Tècnica Superior d'Enginyeria Industrial i Aeronàutica de Terrassa al 2010 i va obtenir el Doctorat en Ciència i Tecnologia Aeroespacial (DOCTA) al 2016 sota la direcció dels professors José Miguel Juan Zornoza i Jaume Sanz Subirana. Al 2017 va realitzar una estància post-doctoral a l'Agència Espacial Europea (ESA) a Noordwijk (Països Baixos) gràcies a les mobilitats per a joves doctors del Ministeri "José Castillejos".

El projecte guanyador de la Marie Slowdoska Curie Action (MSCA) es titula High Accuracy Navigation under Scintillation Conditions (NAVSCIN) pels propers 3 anys. El coordinador del projecte serà el Professor Jaume Sanz Subirana del departament. En l'acció hi participa la Hanoi University of Science and Technology (HUST), el Joint Research Centre (JRC) de la Comissió Europea, Indra Sistemas i Istituto Superiore Mario Boella (ISMB).